Наші новини

Події та життя Школи Музейних Лідерів

П’ятий день другої сесії Школи музейних лідерів: підсумкові враження

Учасники Школи продовжують ділитись своїми враженнями. Підсумки навчання на другій, міжнародній, сесії Школи музейних лідерів підбивають Наталя Проскуренко та Оксана Ліфантій.

 Наталя Проскуренко – правозахисниця, веде блог про сучасне мистецтво. Відразу визнає, що друга панель була для слухачів Школи музейних лідерів дуже пізнавальною. На думку Наталі, лектори з Італії – Гвідо Морпурго та Симонетта Делла Сета – розставили дуже правильні акценти. «Українські музейники мають зрозуміти, що в ХХІ столітті мало поставити перед відвідувачем горщик за склом.  Треба показати історію, яка стоїть за предметом, а головне – надати досвід і зацікавити. Варто грати з простором, не боятися експериментувати», - вважає Наталя.

За словами блогера, за п’ять днів слухачі школи отримали багато поживи для роздумів, а також знання про найновіші тренди в музейництві.

«Тренер Світлана Саламатова розповіла про командну роботу, щоби музейні колективи працювали продуктивніше. Мотиваційний психолог Анна Вощинкіна підвела підсумки Школи і націлила на подальшу роботу. З такими підготовленими музейниками на музеї чекають зміни»,  - впевнена Наталя Проскуренко.

 

Оксана Ліфантій

 

Враження про другу панель Школи музейних лідерів підсумовує Оксана Ліфантій, старший науковий співробітник Національного музею історії України: «Друга сесія Школи не розчарувала. Організаторам вдалося створити платформу для навчання, натхнення і ефективної комунікації. Мене надихнула активність слухачів. Навіть між сесіями ми обговорюємо майбутні проекти і завдання! Отже, очікування від завершальної сесії великі, сподіваюсь, вони також виправдаються».

ПОШУК