Наші новини

Події та життя Школи Музейних Лідерів

«ГолодоМор»: емоційне поєднання історії та мистецтва в Національному музеї історії України

До дня пам’яті жертв Голодомору Національний музей історії України презентує емоційну виставку, що покаже трагедію крізь синтез історії та мистецтва.

 Виставка «ГолодоМор», яка відкриється 20 листопада, вперше представить нові твори народного художника та лауреата Національної премії  ім. Тараса Шевченка, Валерія Франчука, що були створені митцем  для виставки. На полотнах, поділених на п’ять  тематичних блоків, розгортаються драматичні події  української історії 1920-1930 років. Кульмінацією – центральним експонатом виставки стане  картина «П’єта», яка символізує плач матері-України над душами її загиблих дітей.

Мистецькі твори доповнені інсталяціями та оригінальними історичними експонатами  з фондів НМІУ того періоду. Зокрема, можна буде побачити  значок колективізатора, зброю селян-повстанців, дерев’яний віз, перетворений на інсталяцію та ін. Серед експонатів також підпільно зроблені радянськими громадянами та іноземцями фото.

Виставка реалізується спільно з учасниками освітнього проекту НМІУ «Школа музейних лідерів», створеного за підтримки Українського культурного фонду.

Відкриття виставки 20 листопада о 12:00. Адреса Національного музею історії України: вул. Володимирська, 2.

В межах відкриття виставки буде проведена кураторська екскурсія.

Вхід до музею на відкриття виставки вільний.

Додаткова інформація та акредитація ЗМІ – 096-281-82-85 (Валентина Янчук).

Прес-анонс – результат роботи «синьої» команди учасників Школи музейних лідерів

ПОШУК