Наші новини

Події та життя Школи Музейних Лідерів

Лідери серед лідерів

Своїми підсумковими враженнями про Школу музейних лідерів діляться троє слухачів, лідерство за якими визнали члени їхніх груп. Марію Фролову, Олену Сторожик та Євгена Маловічка без перебільшення можна назвати лідерами серед лідерів.

 Для Марії Фролової, керівника науково-експозиційного відділу Хмельницького обласного художнього музею, Школа музейних лідерів стала платформою для обміну думок та поглядів.

«Досвід, здобутий від спеціалістів в українській музейній галузі та від закордонних колег дозволить в подальшому робити власні невеликі кроки задля впровадження інноваційних підходів в роботу тих установ, де кожен з нас працює. Отримані рекомендації та поради зроблять цей шлях цікавим та продуктивним», - говорить Марія.

Водночас зізнається, що ніколи раніше не позиціонувала себе як лідера, а тому дещо спантеличена і неймовірно вдячна своїм новим друзям з команди за підтримку.

«Ця перемога для мене – велика честь і відповідальність. Напевно, кожен з нас має лідерські якості, оскільки нас об'єднало бажання вчитись та змінюватись. А значить, ми на вірному шляху»,  - вважає хмельниччанка.

 

IMG 8158

 

Олена Сторожик – наймолодша з лідерів Школи. Дівчина навчається в магістратурі Харківської державної академії культури. Не приховує, що до Києва  приїхала за досвідом: «Ще на початку, заповнюючи мотиваційний лист участі в школі, у мене була ціль отримати нові навички, познайомитися з музейниками з різних регіонів України. Цей проект для мене став відкриттям, адже організація та підбір лекторів був на найвищому рівні.

Олена перелічує свої досягнення в ШМЛ: «Я навчилася працювати в команді, не боятися висловлювати свою думку, разом з командою приймати важливі рішення та вирішувати завдання різної складності. Отримала та перейняла знання щодо організації виставкового простору, комунікації музею та ЗМІ».

Важливим для харків’янки є також нагода поспілкуватися з колегами з інших музеїв та регіонів: «В школі я знайшла однодумців та хороших друзів, з якими я мала змогу досхочу поспілкуватися. Проект є унікальним та актуальним для нашої країни, адже отримані знання і досвід зможемо тепер використовувати на своїх місцях. І крок за кроком покращувати ситуацію в музейній сфері України».

Сповненим вражень від ШМЛ повертається на Сумщину Євген Маловічко – музейник із чималим досвідом і послужним списком. Виконувач обов’язків директора Тростянецького краєзнавчого музею не приховує, що від трьох сесій Школи отримав справжній драйв. «Для мене надзвичайно важливими є знайомство та комунікування  з цікавими людьми, як досвідченими музейниками НМІУ, так і з молодими учасниками школи», - говорить Євген.

За його словами, командний підхід до створення виставок в НМІУ став для нього новим цінним досвідом. «Завдяки Школі я розвинув впевненість в собі, що необхідно активніше впроваджувати зміни в музейництві. І не треба боятися експериментувати», - з посмішкою додає Євген.

Лідери ШМЛ побажали усім учасникам Школи успішно реалізувати сміливі ідеї та проекти! Наостанок вони подякували колективу НМІУ за титанічну працю з організації «Школи музейних лідерів».

Уже 30 листопада троє лідерів вирушать здобувати новий досвід у музеях Кракова.

ПОШУК